Tamer Günal

Tamer Günal

Elektronik mezuniyetinin ardından sistem mühendisliği eğitimi gördü. Uzun yıllar bilişim sektöründe çalıştıktan sonra hobisi olan fotoğrafçılığı mesleği haline getirmeye karar verdi ve fotoğraf / video alanında çalışmalarına başladı. Bir süre sonra kendi prodüksiyon şirketini kurarak marka değeri kazandı. Pek çok belgesel, reklam filmi ve müzik kliplerinde görüntü yönetmenliğini yaptı.

Çeşitli alanlardaki görüntüleme deneyimlerinden sonra sualtı ve havadan görüntüleme konularında uzmanlaşarak bu alanlarda da çalışmalarına devam etti. Sualtı çalışmalarında denizler dışında Nemrut Krater Gölü, Van Gölü, Kaçkarlar Buzul Gölleri, Gilindire Mağarası gibi ülkenin pek çok sıra dışı noktasında sualtı belgesel çekimleri gerçekleştirdi.

Katıldığı yarışmalardan Türkiye Suları Portfolyo birinciliği, İstanbul’u Havadan Görüntüleme yarışması birinciliği gibi birçok ödülle ayrıldı.

Halen kendi firması bünyesinde çeşitli kurumlar, firmalar ve televizyon kanalları için fotoğraf/video çekimleri yapmakta, belgesel ve tanıtım projeleri üretmektedir.